7 marzec 2024

11-tygodniowy chłopiec z ciężkim obrażeniami przebywa w szpitalu; rodzice aresztowani

zdjęcie: 11-tygodniowy chłopiec z ciężkim obrażeniami przebywa w szpitalu; rodzice aresztowani / fot. PAP
fot. PAP
Na trzy miesiące aresztował w czwartek Sąd Rejonowy w Głogowie rodziców podejrzanych o fizyczne i psychiczne znęcanie się na dwojgiem swoich dzieci – chłopców w wieku 11 tygodni i 2 lata. Niemowlę z ciężkimi obrażeniami przebywa w szpitalu z Zielonej Górze.
REKLAMA

O tym, że obrażenia 11-tygodniowego chłopca, który trafił do zielonogórskiego szpitala, mogły powstać w wyniku przemocy, powiadomili prokuraturę lekarze. Niemowlę trafiło tam 29 lutego z ciężkimi obrażeniami głowy i klatki piersiowej.

W spawie zatrzymano rodziców niemowlęcia – 34-letnią Monikę M. i 40-letniego Marcina G. – mieszkańców dolnośląskiego Przemkowa. Głogowska prokuratura postawiła im zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania sią nad dwojgiem dzieci.

„Według naszych ustaleń rodzice znęcali się nad dwuletnim dzieckiem, od kiedy się urodził. Chłopiec był bity pięściami oraz wulgarnie wyzywany (…) Nad młodszym chłopcem również znęcano się od chwili jego urodzin” – powiedziała w czwartek PAP Prokurator Rejonowa w Głogowie Katarzyna Kasperczak.

W czwartek głogowski sąd aresztował kobietę i mężczyznę na trzy miesiące.

„Podejrzani kilkakrotnie zmieniali wyjaśnienia. Matka twierdzi, że to mężczyzna miał się znęcać nad dziećmi. Mężczyzna zaś nie przyznaje się. Podczas posiedzenia aresztowego powiedział jedynie, że uderzył młodszego chłopca pięścią, ale – jak mówił – ten cios był skierowany nie do dziecka, ale do matki, która trzymała dziecko na rękach” – mówiła prokurator.

Podejrzanym grozi do 20 lat więzienia.

Dwuletni chłopiec na początku marca został odebrany rodzicom i umieszczony w opiece zastępczej. (PAP)

Autor: Piotr Doczekalski

pdo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Ząbkowice Śląskie
3.8°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:59
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ząbkowicach

kiedy
2024-04-23 19:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-21 20:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-28 18:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-25 19:00
miejsce
Ziębickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany