Uczniowie szkoły podstawowej z wizytą na komendzie

fot. KPP w Ząbkowicach Śląskich
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Ziębic w dniu 17 maja odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Ząbkowicach Śląskich. W niezwykle chłodny i deszczowy majowy poranek mali goście mieli okazję wczuć się w rolę policjanta i usiąść za kierownicą radiowozu. Przypomnieli sobie również podstawowe zasady bezpieczeństwa.
REKLAMA

W dniu 17 maja Komendę Powiatową Policji w Ząbkowicach Śląskich odwiedziły dzieci z Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach . Mogły przyjrzeć się z bliska pracy policjanta, a także zapoznać się z wyposażeniem policyjnym oraz wejść do policyjnego radiowozu. Funkcjonariusze zwrócili uwagę, że pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie to pojazd uprzywilejowany. M undurowi przypomnieli uczniom numer alarmow y do służb ratunkowych oraz instruowali jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji. Z uwagi na zmieniające się warunki atmosferyczne policjanci powiedzieli o korzyściach noszenia elementów odblaskowych.
Funkcjonariusze przypomnieli też uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale również w miejscu zamieszkania.

Profilaktyka jest bardzo ważnym aspektem policyjnej służby, a policjanci wkładają wiele serca i energii, by dzieci od najmłodszych lat miały świadomość jak unikać zagrożeń.

asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel 608 086 826.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ząbkowice Śląskie
21.7°C
wschód słońca: 04:43
zachód słońca: 20:59
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ząbkowicach

kiedy
2023-10-17 19:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-11 14:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany