10 marzec 2024

3 mln zł wynosi wojewódzki budżet obywatelski

zdjęcie: 3 mln zł wynosi wojewódzki budżet obywatelski / pixabay/5662551
3 mln zł przeznaczy samorząd województwa dolnośląskiego na tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego. Dolnoślązacy mogą ubiegać się o dofinasowanie swoich projektów za pośrednictwem organizacji pozarządowych.
REKLAMA

Aktywny Dolny Śląsk, czy dolnośląski budżet obywatelski, organizowany jest po raz szósty. Województwo w ramach tego przedsięwzięcia zostało podzielone na pięć regionów: jeleniogórski, legnicki, wałbrzyski, wrocławski oraz miasto Wrocław. Do każdego z tych regionów na realizację wybranych projektów trafi po 600 tys. zł.

„Wojewódzki budżet obywatelski różni się od podobnych programów realizowanych w gminach. Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą zgłaszać swoje pomysły za pośrednictwem organizacji pozarządowych, a później na nie głosować” – powiedział wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

Dofinasowanie można uzyskać na realizację przedsięwzięć z pięciu obszarów tematycznych: sport, turystyka, kultura, działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Zgłaszać można każdą inicjatywę obywatelska o zasięgu ponadpowiatowym.

Projekty do tegorocznego wojewódzkiego budżetu obywatelskiego będą przyjmowane od 25 marca do 10 kwietnia. Wcześniej odbędzie się szereg spotkań informacyjnych.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Ząbkowice Śląskie
1.3°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:59
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ząbkowicach

kiedy
2024-04-23 19:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-21 20:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-28 18:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-25 19:00
miejsce
Ziębickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany