Bo ruch to zdrowie!

fot. KPP w Ząbkowicach Śląskich
Poprawia sprawność, wytrzymałość, kształtuje odporność oraz zapobiega wielu chorobom, a także działa antystresowo. Mowa o ruchu. Doskonale wiedzą to policjanci dla których sprawność fizyczna jest również ważna co odstresowanie się po ciężkim dniu w służbie. W minioną sobotę dwoje funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich wzięło udział w Półmaratonie Ślężańskim Nowalijka w Sobótce. Policjanci pokonali 21 km trudnego asfaltowego terenu w kapryśną, wiosenną pogodę w ciągu niecałych 2 godzin. Asp. Katarzyna Iwańciów przybiegła jako 2 kobieta policjant i 18 kobieta w kategorii OpenK z czasem 1:37:43. Asp. szt. Paweł Pitoń dzielnie gonił bardziej doświadczoną koleżankę i pomimo, że był to jego pierwszy start tej wiosny ukończył bieg z czasem 1:43:45. Gratulujemy
REKLAMA

Policjanci doskonale wiedzą jakie korzyści daje ruch i uprawianie sportów. Regularna aktywność fizyczna wzmacnia sprawność, kondycję i chroni przed powstawaniem chorób cywilizacyjnych, a także zmniejsza stres, lęk i napięcie nerwowe. Pomimo, że ich grafiki często są przeciążone zawsze znajdą czas na swoje pasje inspirując nas wszystkich do działania.
Tak było w sobotę 23 marca w Sobótce podczas Półmaratonu Ślężańskiego Nowalijka. Pomimo kapryśnej, wiosennej pogody i niewdzięcznej asfaltowej trasy dwoje funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich wzięło udział w zawodach. Na starcie półmaratonu stanęli z pozostałymi 2321 zawodnikami. Aspirant Katarzyna Iwańciów biega już od kilku lat i osiąga w tym sporcie spore sukcesy. Tym razem w kategorii OpenK z wynikiem 1:37:43 była 18, K40-3 natomiast w kategorii kobiet w Policji zdobyła srebrny medal.
Aspirant sztabowy Paweł Pitoń dzielnie gonił swoją koleżankę i na metę dobiegł w 01:43:45, zalewie kilka minut po niej, pomimo, że był to jego pierwszy start w tym roku.

Obojgu policjantom gratulujemy wytrwałości i pasji, a także tego, że swoim działaniem pokazują, iż ruch to zdrowie i jeżeli tylko ktoś chce to zawsze może.
Brawo!!!

asp. szt. Katarzyna Mazurek
Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich
tel. 608 086 826

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ząbkowice Śląskie
1.3°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:59
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ząbkowicach

kiedy
2024-04-23 19:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-21 20:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-28 18:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-25 19:00
miejsce
Ziębickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany