Dwóch nastolatków zatrzymanych z narkotykami

zdjęcie: Dwóch nastolatków zatrzymanych z narkotykami / fot. KPP w Ząbkowicach Śląskich
fot. KPP w Ząbkowicach Śląskich
W ostatnich dniach policjanci na terenie powiatu ząbkowickiego zatrzymali kolejne osoby, które posiadły przy sobie narkotyki. Niestety ponownie byli to młodzi chłopcy w wieku 16-17 lat. Za posiadanie marihuany odpowiedzą teraz przed sądem. Za posiadanie substancji odurzających 17-latkowi może grozić kara nawet do 3 lat więzienia. O losie młodszego z mężczyzn ze względu na jego wiek zadecyduje natomiast sąd rodzinny.
REKLAMA

Pomimo, że ząbkowiccy policjanci oprócz działań ukierunkowanych bezpośrednio na eliminowanie z rynku narkotyków prowadzą profilaktykę antynarkotykową w szkołach z młodzieżą, to niestety nadal mundurowi zatrzymują młode osoby, które posiadają przy sobie substancje zabronione.
W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze zatrzymali dwóch nastoletnich chłopców, którzy mieli przy sobie marihuanę. 17-latek zatrzymany 22 marca w godzinach późnowieczornych w Ząbkowicach Śląskich miał przy sobie kilka porcji tego narkotyku. Ten sam narkotyk miał przy sobie zatrzymany wczoraj przez ząbkowickich policjantów 16-latek.

Niestety rekreacyjne stosowanie marihuany przez dzieci i młodzież staje się coraz powszechniejsze. Nacisk rówieśników i chęć zaimponowania znajomym, to jeden z głównych powodów, dla których nastolatki sięgają po narkotyki. Wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji palenia marihuany. Jedną z nich jest odpowiedzialność karna. Zatrzymani chłopcy odwiedzą teraz za posiadanie narkotyków przed sądem.16-latek jeszcze przed sądem rodzinnym, natomiast 17-latek jak każdy inny dorosły.

Posiadanie substancji odurzających w myśl artykułu 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest zabronione.

  • Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  • Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  • W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

asp. szt. Katarzyna Mazurek
Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich
tel. 608 086 826

źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ząbkowice Śląskie
1.3°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:59
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ząbkowicach

kiedy
2024-04-23 19:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-21 20:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-28 18:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-25 19:00
miejsce
Ziębickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany