Policjanci odzyskali skradzione 9-latkom hulajnogi

fot. KPP w Ząbkowicach Śląskich
Ząbkowiccy policjanci odzyskali skradzione w dniu wczorajszym 2 dziecięce hulajnogi. Jednoślady należały do 9-letnich dziewczynek, które ćwicząc na siłowni zewnętrznej w ząbkowickim parku tylko na chwilę je odłożyły. Sprawcy skorzystali z okazji, że pojazdy pozostały bez nadzoru i odjechali na nich. Jeżeli ktoś okrada dziecko musi się liczyć z natychmiastową reakcją policji. Nie ma na takie działania przyzwolenia.
REKLAMA

Nie zawsze tym co najbardziej się liczy jest wartość rzeczy. Niezwykle ważne jest również to do kogo ona należy. Tak było w przypadku kradzieży, której w dniu 28 marca dokonało 2 mężczyzn w ząbkowickim parku.
Tego dnia w godzinach popołudniowych korzystając z wiosennej pogody dwie 9-letnie dziewczynki udały się na hulajnogach do ząbkowickiego parku. Postanowiły odłożyć na chwilę jednoślady i poćwiczyć na znajdującej się tam siłowni zewnętrznej. Niestety okazja czyni złodzieja Z tego, że hulajnogi pozostały bez nadzoru skorzystało dorosłych 2 mężczyzn, którzy zabrali dziecięce zabawki i odjechali na nich. Zanim dziewczynki się spostrzegły jednośladów już nie było. 9-latki zachowały się bardzo dojrzale i przepytały osoby, które znajdowały się w tym czasie na terenie parku czy nie widziały ich pojazdów. Dzięki swoim działaniom uzyskały rysopis prawdopodobnych sprawców, który podały rodzicom, a oni przyjmującym zawiadomienie policjantom. Ząbkowiccy funkcjonariusze od razu zabrali się do pracy i ustali li gdzie mogą znajdować się skradzione pojazdy. Wiedzieli, że dla dzieci najwa ż niejsze jest nie tylko ukaranie sprawców, ale przede wszystkim odzyskanie jednośladów najlepiej jeszcze przed Wielkanocą.

W tej sytuacji liczyła się szybkość działania, również dlatego by zapobiec zbyciu jednośladów przez sprawców kradzieży. Na szczęście ząbkowiccy policjanci szybko i sprawnie ustalili najpierw kto dokonał kradzieży, a następnie gdzie ukrył hulajnogi. Znaleźli jednoślady i niezwłocznie z drobnym słodkim upominkiem przekazali je dwóm szczęśliwym 9-letnim właścicielkom życząc wesołych i aktywnych Świąt.

asp. szt. Katarzyna Mazurek
Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich
tel. 608 086 826

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ząbkowice Śląskie
1.3°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:59
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ząbkowicach

kiedy
2024-04-23 19:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-21 20:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-28 18:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-25 19:00
miejsce
Ziębickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany