Uwierzył, że zarobił 120 tys. złotych i stracił 26 tysięcy

zdjęcie: Uwierzył, że zarobił 120 tys. złotych i stracił 26 tysięcy / pixabay/2409712
W dniu wczorajszym do ząbkowickich policjantów zgłosił się 50-latek by złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Mężczyzna uwierzył „doradcy giełdowemu”, który przekonał go, że na jego dane otwarty jest rachunek, a na nim ma zgromadzone środki w wysokości 120 tysięcy złotych. By je wypłacić musi jedynie zainstalować na komputerze wskazaną aplikację i zaciągnąć kredyt. Mieszkaniec skuszony dużymi pieniędzmi dał się zmanipulować oszustowi w wyniku czego stracił 26 tysięcy złotych.
REKLAMA

W dniu wczorajszym popołudniu na naszej stronie internetowej pojawił się artykuł Oszustwa na tzw. doradców inwestycyjnych” ale niestety o te kilka, kilkanaście godzin za późno, ponieważ około południa do ząbkowickich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany w podobny sposób. 50-latek odebrał telefon od „doradcy giełdowego”, który przekonał go, że ma otwarty rachunek a na nim zgromadzone środki w kwocie 120 tysięcy złotych. Jedne co musi zrobić by uzyskać dostęp do tych pieniędzy to zainstalować na swoim urządzeniu program proponowany przez doradcę i zaciągnąć kredyt. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego skuszony dużymi pieniędzmi zrobił wszystko co głos w słuchawce mu kazał. Zmanipulowany przez przestępcę 50-latek został zorientował się, ze został oszukany kiedy zauważył na swoim koncie zmiany limitów i wypłaty środków. Od razu zadzwonił do banku i zablokował konto. Do tego czasu jednak oszust zdążył wypłacić 26 tysięcy złotych.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę podczas wykonywania operacji finansowych. Pamiętajmy, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody, których celem jest wyłudzenie pieniędzy. Nigdy pod żadnym pozorem nie instalujmy proponowanych nam przez nieznajomych programów na swoich urządzeniach. W internecie i w kontaktach na odległość zachowajmy czujność, bądźmy nieufni i nie dajmy się oszukać!

asp. szt. Katarzyna Mazurek
Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich
tel. 608 086 826

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ząbkowice Śląskie
1.3°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:59
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ząbkowicach

kiedy
2024-04-23 19:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-21 20:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-28 18:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-25 19:00
miejsce
Ziębickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany