Ziębiccy policjanci w kilka godzin odzyskali skradzione motorowery

zdjęcie: Ziębiccy policjanci w kilka godzin odzyskali skradzione motorowery / fot. KPP w Ząbkowicach Śląskich
fot. KPP w Ząbkowicach Śląskich
Na policję w dniu 01 kwietnia wpłynęło zgłoszenie o włamaniu i kradzieży na terenie gminy Ziębice. Nie był to jednak prima aprilisowy żart. Okazało się, że po uszkodzeniu kłódek w pomieszczeniu gospodarczym należącym do 38-latka sprawca ukradł 3 motorowery o łącznej wartości ok. 10 tysięcy zł. Ziębiccy policjanci od razu zabrali się do pracy, czego wynikiem było ustalenie sprawców kradzieży z włamaniem i odzyskanie jednośladów jeszcze tego samego dnia, zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu.
REKLAMA

W dniu 01 kwietnia przed godziną 9 na policję zgłosił się 38-latek by zawiadomić, że do jego budynku gospodarczego znajdującego się, w jednej z miejscowości w gminie Ziębice, ktoś się włamał. Mężczyzna trzymał tam 3 motorowery, które zniknęły. Pokrzywdzony wycenił pojazdy na około 10 tysięcy złotych.
Ziębiccy funkcjonariusze szybko rozszyfrowali , kto dokonał te j kradzieży, w jaki sposób i w jakim celu. Policjanci ustalili, że po uszkodzeniu kłódek zabezpieczających wejście do budynku gospodarczego d wóch mieszkańców powiatu ząbkowickiego zabrało jednoślady należące do 38-laka i ukryli je kilkaset metrów dalej pomiędzy drzewami. Myśleli, ż e im się uda i jak chwilę poczekają, to jednoślady sprzedadzą i na nich zarobią. Czysty zysk. Nie spodziewali się jednak że zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu policja ustali ich dane i zapuka do drzwi. Pokrzywdzony odzyskał swoje mienie, a 21 i 24-latkowi za kradzież z włamaniem grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Katarzyna Mazurek

Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich
tel. 608 086 826

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ząbkowice Śląskie
1.3°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:59
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ząbkowicach

kiedy
2024-04-23 19:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-21 20:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-28 18:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-25 19:00
miejsce
Ziębickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany