21 marzec 2024

Dodatkowe 3,6 mln zł od samorządu na pomoc psychologiczną dla dzieci

zdjęcie: Dodatkowe 3,6 mln zł od samorządu na pomoc psychologiczną dla dzieci / pixabay/2647941
Dodatkowo 3,6 mln zł przeznaczył samorząd woj. dolnośląskiego na dofinansowanie funkcjonowania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych dla dzieci na Dolnym Śląsku. Każdy powiat dostanie na ten cel po około 120 tys. zł.
REKLAMA

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski w czwartek na konferencji prasowej ocenił, że w ostatnich latach problemy emocjonalne, psychiczne i psychologiczne dzieci oraz młodzieży dramatycznie się pogłębiły.

Dodał, że zauważalny jest również gwałtowny wzrost wydawanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego raz opinii.

Wyjaśnił, że aby wesprzeć funkcjonowanie poradni samorząd województwa przeznaczył dodatkowo 3,6 mln zł, które trafi do wszystkich powiatów. Średnio każdy z powiatów oraz miast na prawach powiatu otrzyma po około 120 tys. zł.

"Celem oferowanego wsparcia jest rozwój pomocy i wsparcia udzielanego przez poradnie, których prace organizują jednostki samorządu terytorialnego. Często zbyt późne rozpoznanie potrzeb dziecka, jego problemów oraz brak odpowiednich narzędzi do diagnozy sprawiają, że pozostaje ono bez odpowiedniego wsparcia i pomocy" - powiedział Krzyżanowski.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Ząbkowice Śląskie
3.8°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:59
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ząbkowicach

kiedy
2024-04-23 19:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-21 20:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-28 18:00
miejsce
Ząbkowickie Centrum Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-25 19:00
miejsce
Ziębickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany